Home

Boğaziçililer, üç yıldır Güney Kampüs’te Bü’yülü Bir Gün için buluşuyor. Hem farklı alanlarda öne çıkmış isimlerin konuşmalarını dinliyor ve panellere katılıyor, hem de düzenlenen farklı etkinliklere katılarak güzel bir Cumartesi geçiriyor. Tabii okulla ve arkadaşlarla yeniden birlikte olmak da cabası...
 
Bu yıl buluşma 11 Kasım Cumartesi günü olacak...
 
Buluşmanın içeriğini biraz değiştirdik ve çehresini yeniledik. Bu yıldan itibaren her buluşmanın bir çatı konsepti olacak. Önümüzdeki bir kaç yılın çatı konsepti “Yarından Sonra...”
Önümüzdeki yıldan itibaren alt başlıkları değişerek devam edecek “Yarından Sonra” çatısı altında bu yıl “İnsan”ı konuşuyor, tartışıyor olacağız. 
 
Boğaziçi Üniversitesi, kuruluşundan bu yana, eğitim, araştırma ve toplumsal katkıda öncü konumuyla geleceği şekillendiren bir eğitim kurumu olarak konumlandı. Bu kampüse gelen tüm öğrencilerin akademik yolculuklarını yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlarla zenginleştirmeyi hedefledi. Akademik ve bilimsel faaliyetlerin yanında, kültür ve sanat açısından zengin bir ortam, her daim daha iyi bir geleceğin şekillenmesine katkıda bulundu.
 
Yarını düşünmek günümüz imkanlarıyla hesaplanabilir bir iştir; oysa yarından sonrasını düşünmek yaratıcı bir iştir ve yaratıcı olanlar yarından sonrasını şekillendirecektir. Güney Kampüs de yarından sonrasının konuşulacağı tüm etkinliklere ev sahipliği yapmak için akla gelecek ilk yerdir. 
 
Boğaziçi Üniversitesi, 150 yılı aşkın bir süredir, hayalleri gerçeğe, daha iyi bir geleceğe dönüştürdü. Bugün yine, değerlerimizi ve deneyimlerimizi geleceğe taşımaya devam etmek istiyoruz.
 
Daha iyi bir gelecek için, yarından sonrasını şekillendiren üniversite olmaya devam etmek için siz de bizimle BÜ'yülü Bir Gün'de Güney Kampüs’te buluşun, geleceği hep beraber konuşun.